top

Цукровий сезон: чверть буряка викопана, запустилися 39 заводів

Цукровий сезон: чверть буряка викопана, запустилися 39 заводів
date 05.10.2017 category Новини ринку

Цукровий сезон: чверть буряка викопана, запустилися 39 заводів

Про це йдеться в повидомленни НАЦУ «Укрцукор».
Як наголошується, в зв'язку з несприятливими погодними умовами, які вплинули на вегетацію солодкого коренеплоду, збиральна кампанія цукрових буряків проходить повільніше, ніж в минулому - на аналогічний період було зібрано 30% врожаю (90 тис. га).
«Всього накопано 3,5 млн т цукрових буряків, з яких 3,25 млн т вже надійшли на цукрові заводи на переробку. Лідерами за обсягами збору врожаю є Хмельницька і Вінницька області, де викопано 40% від загальної кількості по країні. Серед регіонів, які лише на старті збору цукрових буряків - Миколаївська. Південь України очікує, поки коренеплоди максимально наберуть вагу, щоб знову стати лідером по врожайності », - зазначає аналітик сировинних ринків і сільського господарства« Укрцукор »Василь Долинський.
Однак, аграрії налаштовані досить скептично і відзначають, що поточний сезон був одним з найважчих.
«Збір врожаю проходить нормально, є перші результати з поля і середня врожайність становить 600 ц / га. У цьому сезоні серйозним викликом стала проблема з вологою, за останні 10 років нинішня ситуація була найгіршою. Найважчими місяцями були червень і липень, далі дощі покращили ситуацію, поки є помірні опади », - коментує директор ТОВ« Турбо-Агро »(Вінницька обл.) Петро Крикливий.
Також зазначається, що станом на 3 жовтня в Україні вироблено 329,0 тис. т цукру і перероблено 2,5 млн т цукрових буряків. Переробку цукрових буряків почали 39 заводів.