top

Половину ринку соняшникової олії в Україні контролюють дві компанії, - АМКУ

Половину ринку соняшникової олії в Україні контролюють дві компанії, - АМКУ
date 13.03.2018 category Новини ринку

Половину ринку соняшникової олії в Україні контролюють дві компанії, - АМКУ

Як наголошується в річному звіті комітету АМКУ, виробництвом нерафінованої соняшникової олії займаються 173 учасників.
За даними АМКУ, основними виробниками є АТ "Каргіл", ТОВ "Маколі", ТОВ "Олійний дім", ТОВ "Санфлавер", ГО "Фортуна", ТОВ "Велес Трейдинг". Рафінованого - близько 27 учасників: ТОВ "Кернел", ДП "Сантрейд", ПП "Віктор і К", ПП "Оліяр", ТОВ "Дельта Вілмар СНД" та інші.
Комітет здійснює моніторинг діяльності учасників цього ринку на предмет дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. За результатами дослідження, АМКУ планує провести поглиблений аналіз по ціноутворенню найбільшими учасниками при реалізації продукції торговельним мережам.
"Кернел" - найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії. Акціями компанії торгують на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером "Кернел" через Namsen LTD є Андрій Веревський, який в жовтні-грудні 2017 року збільшив свою частку з 38,13% до 39,47% (32,34 млн акцій).
Cascade Investment Fund (Кайманові о-ви), бенефіціаром якої виступає співголова депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутинник, володіє 6,59% акцій "Кернела".
ДП "Сантрейд" є великим зернотрейдером-експортером. Входить до складу "Бунге Україна" - українського підрозділу групи Bunge - світового лідера з переробки олійних культур і виробництва бутильованої олії.
Основними активами Bunge в Україні є Дніпропетровський маслоекстракційний завод, що виробляє соняшникову олію під ТМ "Олейна" і "Розумниця", і дочірнє підприємство з іноземною інвестицією "Сантрейд" з елеваторами в ряді регіонів України. Компанія також має в своєму розпорядженні зерновим терміналом в Миколаївському морському торговому порту.